پزشکی در عمان

پرشکی در عمان

قریب به اتفاق مراکز درمانی کشور عمان متعلق به بخش دولتی است اما در سال های اخیر با توجه به سرمایه گذاری های کشور عمان در بخش پزشکی و سلامت، تاسیس مراکز درمانی خصوصی به طور چشمگیری رو به افزایش است. گروه درمانی هولدینگ آریان با داشتن سابقه ای درخشان و تجربه ای منحصر به فرد در زمینه ساخت و تاسیس کلینیک های تخصصی و پلی کلینیک ها در کشور عمان با هدف ترویج خدمات درمانی با کیفیت آماذه ی معرفی موقعیت های کاری مناسب به پزشکان عزیز کشورمان ایران می باشد.

عمان علاقمند به دستیابی به توسعه ی همه جانبه در زمینه پزشكی است و از این رو در طول سال های گذشته به دنبال سیاست ها و برنامه هایی بوده است تا با فراهم کردن بسترهای مناست جهت ورود نیروهای متخصص و تجهیزات پیشرفته این کشور را به یکی از قطب های درمانی خاور میانه تبدیل کند.

تحصیل در عمان

دانشگاه های کشور عمان با توجه به جمعیت کم و ثروت غنی از کیفیت خوبی برخوردار هستند و همچنین به منظور گسترش مناسبات بین المللی و توسعه ای  شانس بالایی در قبولی دانشجو از خارج کشور ایجاد نموده اند.دانشجویان کشورهای دیگر از جمله کشورهای همسایه مانند عربستان، یمن، ایران و امارات می توانند در دانشگاه‌ های این کشور به ویژه دانشگاه معروف و مطرح مانند سلطان قابوس درس بخوانند.

برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور عمان می بایست  ابتدا یک اسپانسر یا کفیل برای خود در کشور عمان پیدا نمایید.
کفیل شما باید بتواند حضور و اقامت شما را در هنگام دوران دانشجویی حمایت نماید و مسئولیت شما را بپذیرد. پس از آن شما باید مدارک و ترجمه نمرات و رزومه درسی خود را برای این دانشگاه ارسال نماید و سپس نسبت به اخذ  ویزای تحصیلی از طریق سفارت این کشور اقدام کنید. پس از دریافت پاسپورت و طی آزمایشات پزشکی و دریافت گواهی سلامت به این کشور سفر نمایید. معمولاً ویزاهای صادر شده در کشور عمان برای اتباع دیگر کشورها دو سال اعتبار دارد. در صورت نیاز می‌ توانید با دریافت گواهی از دانشگاه محل تحصیلتان و ارائه آن به به اداره اتباع خارجه در کشور عمان نسبت به تمدید ویزای خود تا پایان مدت تحصیل خود اقدام نمایید.