درآمد پزشکان در عمان

درآمد پزشکان در عمان

به گفته وزارت بهداشت عمان این کشور نسبت به سلامتي حساسيت دارد و اگر كادر پزشكي و پرستاري بيشتر از هفت ساعت در روز كار كنند، ممكن است به بيمار صدمه برساند، پس اجازه كاري بيشتر از ساعت ياد شده نداريم و چون بقيه ساعات روز را آزاد هستيم، زندگي مي‌كنيم و به همين دليل راغبيم اينجا بمانيم.

بر اساس گزارش منتشر شده مرکز ملی سلامت عمان، این کشور به ۱۳۰۰۰ پزشک و 2000 داروساز  تا سال ۲۰۴۰ نیاز دارد که نیازمند ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری میباشد. این فرصتی مناسب برای پزشکان، داروسازان و پرستاران ایرانیست که بتوانند از این فرصت برای گسترش کسب و کار خود در کشور عمان اقدام نمایند.

درآمد پزشکان متخصص در عمان از حد اقل دریافتی ماهیانه 2 هزار ریال به بالاست که این مقدار برای پزشکان عمومی و پرستاران از 1700 ریال در ماه می باشد. البته لازم به ذکر است که میزان دریافتی ماهانه تا حدود زیادی به سوابق کاری و رزومه پزشک و همچنین شرایط کارفرما و مرکز درمانی عمانی هم بستگی دارد.

عمان با داشتن شاخص انسانی و رفاهی بالا یکی از کشورهایی است که بیشترین اهمیت را به پزشکان و متصدیان حیطه ی سلامت می دهد. معمولا پیشنهادات کاری ارایه شده به پزشکان علاوه بر حقوق ماهانه بالا و حق پورسانت بیمار شامل مسکن و اقامت رایگان، باز پرداخت هزینه ی آزمون پرومتریک به پزشک، بلیط های رفت برگشت به ایران و دیگر امکانات و تسهلات رفاهی برای پزشک و خانواه اش می باشد. در این مسیر بهره مندی از مشاوره مناسب  برای انتخاب مرکزی که بهترین پیشنهادات را به شما ارایه میکند حیاتی به نظر می رسد. گروه سلامت آریان این مشاوره را بصورت رایگان در اختیار پزشکان عزیز قرار میدهد.